Kierownik zespołu

dr n.med. Jarosław Wieczorek

jwieczorekAbsolwent wydziału lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej i wydziału rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Od 1990 roku praca na oddziale położnictwa i ginekologii w szpitalu imienia L. Rydygiera w Katowicach. Od 2000 roku dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medyk” s.c. przekształconego w Łubinowa sp. z o.o. sp. komandytowa, w ramach której działają trzy poradnie położniczo – ginekologiczne udzielające rocznie około 15000 porad i oddział szpitalny wykonujący około 4000 hospitalizacji rocznie i przyjmujący ponad 100 porodów miesięcznie.

1997 – drugi stopień specjalizacji z zakresu położnictwa i ginekologii
1999 – doktorat z zakresu nauk medycznych. Tytuł pracy: Analiza surowiczych stężeń antygenów Ca-125, Ca-19-9 i ferrytyny dla oceny radykalności leczenia endometriozy przy użyciu lasera dwutlenkowęglowego.

W latach 1997 – 2003 członek Europejskiego Towarzystwa Płodności (ESHRE)
Od roku 2001 do nadal członek Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Ginekologicznej (ESGE)

Uczestnik szkoleń z zakresu zaawansowanej endoskopii ginekologicznej w kraju i za granicą, w tym:
- w Katolickim Uniwersytecie Luven w Belgii pod kierunkiem Prof. Jacquesa Donnez,
- w Strassburgu (IRCAD EITS) – pod kierunkiem Prof. Arnoulda Wattiez

Konsultant B Brown Aesculap Chifa w zakresie zastosowania nowoczesnych technologii endoskopowych w operacjach ginekologicznych
Autor 20 prac naukowych.
Zabiegi z zakresu endoskopii ginekologicznej wykonuje od 1991 roku. Przeprowadził ponad 6 tysięcy zabiegów laparoskopowych narządu rodnego.